Dziennikarka i autorka kryminałów

W dawnych czasach, kiedy Katarzyna Bonda (https://www.taniaksiazka.pl/autor/katarzyna-bonda) była o wiele młodsza, zajmowała się tylko i wyłącznie pisaniem dla gazet. Udało jej się nawiązać współpracę z wieloma redakcjami dzienników, tygodników i miesięczników. Na brak zajęć nie mogła narzekać. Co sprawiło, że Bonda postanowiła na dobre zająć się pisaniem? Wypadek śmiertelny, który spowodowała. Przyszła autorka wielu wspaniałych książek otrzymała wyrok w zawieszeniu (do tamtej pory nie była za nic skazana). Może nie jest to wydarzenie, którym warto się pochwalić. Ale to właśnie wtedy autorka postanowiła pisać. Jej debiut i kolejne książki sprawiły, że zyskała miano polskiej “Agaty Christie”. Tworzy dużo, dlatego też czytelnicy nie mogą narzekać z nią na nudę. Oprócz tworzenia fascynujących kryminałów Bonda ma na swoim koncie takie książki, jak “Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania”, gdzie pokazuje innym jak pisać dobrze, aby inni się tym zainteresowali. Trzeba przyznać, że autorka ma w tym spore doświadczenia, warto wiec skorzystać z bezcennych wskazówek, jakie przekazuje swoim czytelnikom.

“Sprawa Niny Frank”

To właśnie jej doskonale przyjęty debiut. To właśnie w tej książce pojawił się Hubert Meyer – profiler, czyli psycholog wykonujący portrety psychologiczne nieznanych sprawców. Nina Frank to znana aktorka, która już od wielu lat podziwiana jest przez fanów. Wszyscy wierzą w jej idealnie wykreowany wizerunek. Prawda zaczyna powoli wychodzić na jaw, kiedy sama Frank zaczyna prowadzić dziennik w sieci, gdzie ujawnia wiele swoich tajemnic i skandali, które zapewniły jej niejako drogę do sławy. Takie sprawy zaskakują i sprawiają, że wiele osób nie może w to uwierzyć. Akcja książki toczy się w pięknej i przepełnionej przepychem Warszawie oraz w małej miejscowości Mielnik nad Bugiem, gdzie do tej pory nic ciekawego się nie działo. Do momentu aż zostaje odnalezione ciało Niny Frank w jednym z dworków. To właśnie wtedy do akcji wkracza Hubert Meyer – człowiek od trudnych zadań.

“Lampiony”

Kolejna część opowieści o Saszy Załuskiej – kobiecie, która musi mierzyć się z wieloma zwyrodnialcami. Tym razem w Łodzi będzie musiała zmierzyć się z bezwzględnym podpalaczem. W mieście, które nie daje o sobie tak łatwo zapomnieć. Czy Sasza Załuska będzie w stanie zmierzyć się z człowiekiem, który udowadnia, że nie ma problemu z przekroczeniem poziomu ogromnego szaleństwa? Kto tak naprawdę wygra tą straszną walkę? Warto sprawdzić z jakimi żywiołami i demonami będzie musiała zmierzyć się Załuska.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com